Българските вина представляват интерес за Монголия

Възможно е България да изнася вина за Монголия. Това ще бъде коментирано на сесия на българо-монголската смесена комисия за икономическо, търговско и научно-техническо сътрудничество, която ще се проведе в монголската столица Улан Батор. Ще бъдат коментирани и перспективите за обучение и подготовка у нас на монголски специалисти и евентуално участие на български фирми в търгове за изпълнението на инфраструктурни проекти в Монголия и други.
В рамките на сесията ще се дискутират и нови форми за разширяване на сътрудничеството между двете страни. Перспективни области са минно-добивната промишленост, както и доставка и монтаж на комплектни обекти за хранително-вкусовата и леката промишленост. България може да изгражда в Монголия парникови стопанства и малки предприятия за сушене на плодове и зеленчуци и за преработка на кожи и кожени изделия и др.
За първите 3 месеца на 2010 г. българският износ за Монголия е за 355 хил. щ.д. и се състои от препарати за поддържане на косата -122.2 хил. щ.д., медикаменти- 107.3 хил. щ.д., вина - 63.6 хил. щ.д., механични машини и апарати - 40.8 хил. щ.д. и др.

 

етикети

Публикувай нов коментар

Съдържанието на това поле е поверително и няма да бъде показвано публично.

Повече информация за опциите на форматиране

Антиспам проверка
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 8 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
Изпращайки тази форма вие се съгласни с антиспам политиката на Mollom.

Коментирай чрез facebook