Почти запазено ниво при оборотите в търговията на дребно

Търговията на дребно през ноември отчита минимален спад от 0,6% в сравнение с предходния месец по данни от Националния статистически институт . Този спад обаче е с 5,3% под равнището от същия месец на предходната година.

Намаление има при в търговията на дребно с текстил, облекло, обувки и кожени изделия - с 10.4%, в търговията на дребно с битова техника, мебели и други стоки за бита - с 2.1%, в търговията на дребно с компютърна и комуникационна техника - с 2.1%, и в търговията на дребно с храни, напитки и тютюневи изделия - с 0.6%. През ноември оборотът се увеличава спрямо предходния месец в търговията на дребно с автомобилни горива и смазочни материали - с 2.1 % и в търговията на дребно с фармацевтични и медицински стоки, козметика и тоалетни принадлежности - с 1.7%.

Спад е регистриран в търговията на дребно с битова техника, мебели и други стоки за бита - с 14.2%, в търговията на дребно с компютърна и комуникационна техника - с 13.4 %, в търговията на дребно с текстил, облекло, обувки и кожени изделия - с 11.2 %, в търговията на дребно с храни, напитки и тютюневи изделия - с 2.6 %, и в търговията на дребно с автомобилни горива и смазочни материали - с 0.9 %. Оборотът през ноември 2011 г. спрямо същия месец на 2010 г. бележи ръст в търговията на дребно с фармацевтични и медицински стоки - с 8.3 %.

етикети

Публикувай нов коментар

Съдържанието на това поле е поверително и няма да бъде показвано публично.

Повече информация за опциите на форматиране

Антиспам проверка
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 9 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
Изпращайки тази форма вие се съгласни с антиспам политиката на Mollom.

Коментирай чрез facebook