fbpx Иван Иванов | твоят Бизнес - списание за предприемчивите българи
Във времена на криза битката за вниманието на клиента е поставена в съвършено различна плоскост от добре познатите. От една страна, клиентите променят начина на разсъждение относно ползването на услуги и своите покупки. От друга, компаниите вече не разполагат с толкова много възможности, за да достигнат до тях по начин, по който са го правили до момента.
Въпросите за електронната търговия и специално в частта - интернет продажби са много и за съжаление стават все повече. Преди години, в зората на интернета, собствениците на първите електронни магазини се надпреварваха да ни обясняват как те искат да развият този сегмент, но видиш ли, нямало разплащателна система, нямало достатъчно банкови карти и това била основната причина за слабия интерес и малкия брой продажби през интернет. След време се появи нова - законова спънка, която забраняваше авансовите плащания.
Наскоро една приятелка сподели с мен, че за служебни цели й трябвали фирми вносители. Съвсем логично и като един постоянен потребител на Интернет тя решила да ги намери в Мрежата. Точните й думи бяха: “Нагледах се на ужаси!”
Българските фармацевтични компании и представителствата на международните компании за производство на лекарства са едни от най-ощетените от гледна точка на възможности за реклама. Основната причина за сравнително малкия брой реклами на лекарства се корени в Закона за лекарствата и аптеките в хуманна
Интернет е един от най-младите маркетингови канали в България, а историята на рекламата в Мрежата е сравнително кратка. Преди около 5-6 години се появиха първите интернет медии, които успяха да привлекат достатъчно аудитория, за да се превърнат в реклам-ни носители. По това време в Dir.bg реализирахме първата професионално планирана интернет кампания. За това време еволюцията на интернет рекламата премина през няколко стадия.