Докато пандемията продължава да ускорява прехода към дигиталната сфера, се очаква бизнесите, подпомагащи отдалечената работа, като например доставчиците на телекомуникационни, облачни и ИТ услуги, да допринесат с 54% за общия ръст на взаимосвързаността в регион ЕМЕА. Така те ще изпреварят други сфери на дейност в региона. Очаква се Франкфурт, Амстердам, Париж и Лондон да бъдат водещите градове в Европа, що се отнася до ръст на взаимосвързаността. Междувременно се очаква целият регион ЕМЕА да заеме 23% (3,782 терабита в секунда) от очаквания в глобален мащаб капацитет за взаимосвързаност.
Общият капацитет за взаимосвързаност – начинът за измерване на частната свързаност и трансфер на данни между организации - ще постигне 45% комплексен годишен темп на растеж (CAGR) от 2019 до 2023 г. в EMEA. Очакваният ръст се дължи на дигиталната трансформация и по-специално на по-голямото търсене от страна на компаниите, разширяващи своята цифрова инфраструктура от централизирани локации до разпределени edge локации. Междувременно увеличаващият се бизнес поддържа взаимодействията в реално време чрез стратегическо взаимосвързване на работните процеси по-близо до и между хора, локации, облаци и данни. Капацитетът на тази свързаност е еквивалентен на 64 зетабайта обмен на данни, което е достатъчно всеки човек на планетата (7,8 милиарда), да изпрати своята пълна ДНК информация в рамките на един час.
Четвъртото издание на годишно проучване на Equinix, предоставя информация относно това как глобалните макро тенденции и COVID-19 са се отразили на определени отраслови сегменти:
Дигиталните модели на възприемане на дигитализацията се променят спрямо големите промени в средата
Очаква се традиционните бизнес отрасли да преместят работните натоварвания към edge архитектура
Организациите се възползват от „мрежовия ефект“