През 2008 г. инвестициите в търговски и бизнес центрове отново ще са най-привлекателни. Насищане на пазара на търговски центрове може да се очаква след 2010 г., ако се реализират всички планирани проекти.
Освен вече построените четири мола в София, има обявени проекти за още осемнадесет В процес на строителство са половината от тях - “Сердика център” на бул. Ситняково, ”Bulgaria Мall” на бул. България, CIVIS Център зад централната жп гара: “Европейски търговски център” на бул. Цариградско шосе, “Софийски Акрополис” в кв. Овча купел, “Бизнес таун София” в индустриалната зона на завод Мраз, “Олимпиан мол енд тауер” на бул. Сливница, “Сан Стефано Плаза” на ул. Сан Стефано и “Шейново, Цариградски мол” на бул. Цариградско шосе.
Проекти:
Според експертите, в момента пазарът за търговски центрове в България е във възход. Една от причините за това е, че след приемането на страната в ЕС множество чуждестранни търговски марки търсят своята ниша на българския пазар. Друга причина е, че търговските центрове в пълна степен отговарят на начина на живот на съвременния българин. Още с навлизането си в България
големите търговски центрове изместиха старите търговски улици последните започнаха да бъдат възприемани като остарели и неподходящи за динамичната градска среда, в която живее съвременният човек. Привлекателното в новите мултифункционални центрове е, че за първи път българинът има възможността да се възползва от предлагането на стоки и услуги под един покрив. Моловете са така проектирани, че клиентът да прекара възможно най-много време в тях. Стъпвайки в супермаркета, клиентът може да закупи всичко необходимо за дома, да задоволи суетата си и да напазарува дрехи и обувки, да осигури лекарства за семейството си, като се отбие в аптеката и дори да избере подарък от магазина за подаръци, придружен с подходящ букет от цветарския магазин. След успешното пазаруване клиентът може да отиде в развлекателния център или да похапне в една от многобройните популярни вериги за хранене. И всичко това под един покрив. Предимствата са безспорни.
Клиентът спестява усилия и време - два от най-ценните ресурси в днешно време Ефектът за бизнеса е, че често пъти клиентът купува повече неща отколкото е предвидил. Всичко това се случва на фона на абсолютна независимост от външните температурни условия. Климатизацията на търговските сгради помага за по-комфортното пазаруване през всички сезони на годината. Голямо предимство са и подземните паркинги, които позволяват бързо и лесно паркиране и спестяват търсенето на парко място из тесните централни улички.