fbpx нощ на музеите | твоят Бизнес - списание за предприемчивите българи
Бургас отново ще стане част от Европейската нощ на музеите, като на 15 и 16 май 2026 г.
На 17 май в рамките на Европейската нощ на музеите и галериите в София ексклузивно ще бъде представена творбата, която световноизвестният артистичен колектив Герила Гълрс създаде специално за България.
След като през 2020 г. в цяла Австрия традиционната Нощ на музеите бе отменена, тази година тя отново ще се проведе за 21-ви път. На 2 октомври 2021 г. обществената австрийска телевизия ORF организира посещението на 650 музея само с един билет.
Събота, 17-ти май, музеите ще отворят своите врати през нощта, за да посрещнат почитателите на изкуствата.