fbpx 74% от българите очакват властта да се справи бързо с високите цени | твоят Бизнес - списание за предприемчивите българи
Водеща снимка
Да

74% от българите очакват властта да се справи бързо с високите цени

На 20 декември 2022 в София Тех Парк ще се проведе второто издание на форума придобил известност като “българския Давос” - Powers Summit (www.webit.org/powers).

За втора поредна година бизнесът ще постави ясни и измерими цели пред властта, чрез иновативната платформа за пряк, градивен и независим диалог между бизнеса, индустрията, гражданския сектор и лидерите на парламентарно представените партии и правителството.

“За нас е важно чрез платформата индустрията да поставя и намира политическо решение на най-наболелите проблеми” каза един от създателите на Powers Summit - д-р Пламен Русев (Webit). “Ясната ни цел е тези решения да водят до бързо подобряване на условията за живот и бизнес в България. За това през 2022 създадохме стратегическо партньорство с Алфа Рисърч и Тренд и чрез тях следим пулса и проблемите на цялото общество с помощта на панела “Приоритети”, който осъществяваме заедно” допълни Русев.

Приоритети е национално, представително проучване на приоритетите на българите през 2023. Проучването обхваща представителна извадка от българския народ над 18 години чрез пряко полустандартизирано интервю „лице в лице“, проведено през ноември 2022 г. Част от допитването са въпроси като кои трябва да бъдат основните приоритети на правителството на България днес и решаването на коя от големите кризи в наши дни трябва да е приоритет с цел осигуряване на по-добро бъдеще на следващите поколения.

Резултатите от проучването ще бъдат обявени в рамките на форума.

На 20 декември на Powers Summit националното представително проучване “Приоритети на българите през 2023” ще бъде представено официално  от Алфа Рисърч и Тренд пред лидерските екипи на парламентарно представените партии,  медиите и индустрията на страната. 

Поради големия интерес, се очаква днес (16 декември) форумът да достигне максимален капацитет и регистрацията на билети да бъде преустановена най-късно в 19:00 часа.