Porsche отбелязва силно присъствие на международното автомобилно изложение IAA Mobility, като този път акцентът на щанда на Вителсбахерплац е гигантският герб на марката, символ на наследство и иновации. Мотото на концепцията за 2025 г. е: Porsche. There is no substitute.
„Гербът на Porsche е нашият най-голям актив – той представя нашата марка и съчетава наследство и новаторски дух,“ казва Рагнар Шулте, ръководител Experiential Marketing в Porsche. „На IAA 2025 го използваме като почит към общността на Porsche – клиентите, феновете и последователите, които са оформили духа на марката.“
Визуалният акцент на щанда е покривната конструкция, която напомня дизайна на Олимпийския стадион в Мюнхен. Гербът е издигнат до покрива в елегантния сив нюанс Turbonite, характерен за Turbo моделите, и за първи път се показва на такова събитие в Мюнхен.
Световна премиера: 911 Turbo S и специални модели
На 7 септември новото 911 Turbo S отбеляза световната си премиера. Посетителите могат да разгледат и лимитираното 911 Spirit 70 в цвят Olive Neo, изцяло електрическото Macan 4 и Taycan GTS. Част от експозицията е и Cayenne E-Hybrid Black Edition, подчертаваща спортно-елегантната визия с черни екстериорни и интериорни акценти.
Щандът от около 1000 кв. м предлага истинска семейна атмосфера – с въртележка, вдъхновена от Stuttgarter Rössle, зона VDA Family Trail и кафе-бар La Marzocco. Porsche подкрепя и Viva con Agua, като за всеки литър вода от диспенсерите на щанда компанията дарява 2 евро за глобални проекти, осигуряващи достъп до чиста вода.
Посетителите могат да изпробват Taycan и Macan на тест драйв с експерти на марката, както и Porsche eBikes. В зоната Porsche Lifestyle е представена лимитирана колекция IAA, създадена с художника Артър Кар, както и актуални модели часовници и колекцията 911 Spirit 70.
Щандът ще бъде отворен с безплатен достъп до 13 септември от 11:00 до 21:00 ч. и на 14 септември от 10:00 до 17:00 ч.