Екипът на Hyundai Racing Trophy награди своите екипажи

Екипът на Hyundai Racing Trophy награди своите екипажи, участвали в първия сезон на едномарковия шампионат.

След шест проведени състезания – пет рали и една писта, шампион в първото издание на надпреварата е екипажът Григор Григоров с навигатор Янаки Янакиев. Двамата финишираха сезона с общо 205 т. и спечелиха голямата награда – посещение на рали „Монте Карло“ заедно с отбора на Hyundai в Световния рали шампионат през януари 2016 г. Наградата бе осигурена от партньорите на шампионата „Total Bulgaria“ и бе връчена от Габриел Мулен.

Купата за второ място в годишното класиране на шампионата отиде при екипажа Дочо Цвятков/Линда Багерова със 124 точки, а третото място заеха Симеон Симеонов/Добрин Борисов с 97,8 т. В генералното класиране на четвърто място е екипажът Христо Геров/Марин Костадинов със 71,6 т, а пети е Васил Жеков/Добромира Илиева с 57,6 т.

Стефан Митов - национален директор продажби „Индустриал Комерс“ сподели своите впечатления от първия сезон на Hyundai Racing Trophy и определи шампионата като диамант, който се шлифова и заблестява, според развитието на пилотите.

„Първият сезон на Hyundai Racing Trophy беше голямо предизвикателство за мен и моя екип, но наистина всеки месец си поставяхме нови задачи и успявахме да ги изпълним успешно. Първият сезон определено развенча много митове и създаде една нова звезда на небосклона на българския автомобилен спорт, която със своя блясък привлече много нови фенове и нови пилоти към този спорт. Щастлив съм, че този сезон, погледнат отстрани е като един диамант, който съвместява в себе си волята, усилията и амбицията на всички нас да направим нещо добро и след всяко едно състезание този диамант заблестяваше все повече. Вярвам, че всеки един от участниците тази година ще изгрее като един нов диамант на небесклона на световната автомобилна сцена в бъдеще.“, сподели Стефан Митов.