Honda обяви, че ще обнови дизайна на своята емблема „H“, като промяната ще се приложи първо при електромобилите и хибридните модели от 2027 г. В бъдеще новият знак ще присъства и в други бизнес направления на марката – търговски представителства, дилърства, комуникационни кампании и моторните спортове.
Новата емблема символизира ангажимента на Honda към електрификацията и интелигентните технологии, като целта е да предостави добавена стойност за клиентите. Дизайнът наподобява две протегнати ръце, символ на стремежа на компанията да разширява възможностите за мобилност и да отговаря на нуждите на хората по света.
Емблемата „H“ е въведена за първи път през 1963 г. и е претърпяла няколко дизайнерски промени през годините. Настоящата интерпретация ще дебютира официално с новите електромобили от серията Honda 0 и ще се внедрява поетапно във всички аспекти на автомобилния бизнес на компанията.