fbpx Педагози от страната се обединиха около теми в предучилищното образование | твоят Бизнес - списание за предприемчивите българи
Водеща снимка
Да

Педагози от страната се обединиха около теми в предучилищното образование

За втора година издателство Клет България събра на едно място над 450 педагози от цялата страна в Национален форум за предучилищно образование „Градивни частици на бъдещето“. Събитието е естествено продължение на усилията на издателството да бъде незаменим партньор на българските учители и директори, да повишава професионалната им подготовка и да дава поле за дискусия на важните въпроси от образователната сфера.

Специални гости на събитието бяха д. ик. н. Янка Такева, председател на Синдиката на българските учители, Ваня Георгиева, държавен експерт в дирекция „Съдържание на предучилищното и училищното образование“ в МОН, Асен Александров, председател на Сдружението на директорите в системата на средното образование в Република България и директор на 51. СУ „Елисавета Багряна“ и Веселина Таралова, директор на дирекция „Образование“ в Община Бургас.

По време на научно-практическата конференция трима ключови лектори взеха участие - проф. д-р Любослава Пенева, която говори по темата за ранното оценяване на развитието и превенцията на трудностите в обучението. За съвременната образователно-възпитателна среда и ефективно взаимодействие по околен свят в детската градина говори проф. д. н. Юлия Дончева, а доц. д-р Катя Гетова представи лекция на тема „Математическата активност на детето в предучилищна група“. За първи път бе въведен и дискусионен панел по време на събитието. В него се включиха директори на големи детски градини от София, Пловдив, Варна и Бургас, които обсъдиха въпроса за предизвикателството да се възпитават и образоват децата на XXI век.

Във втората част на конференцията присъстващите педагози и директори имаха възможността да обменят полезен опит, работейки в групи по различни секции върху някои от най-важните теми, свързани с ежедневната им работа. Темите, включени в практическата част, бяха свързани със създаването на детско-учителско-родителско общество, предизвикателствата и новите възможности за предучилищното образование, работата с образователни роботи, играта като основен фактор за развитие и организиране на образователната среда.