Бумъри 1946 — 1964
Baby Boomers или т. нар следвоенно поколение, обхваща годините от 1946 до 1964 г. Децата на 60-те са амбициозният целеустремен тип, който започва да променя света и да го "изтегли" от бойното поле. Бумърите са отдадени на работата си. Склонни са да работят над 60 часа на седмица, защото искат да допринесат за успеха, да се впишат в компанията и да се почувстват като част от отбора. Поколение, израснало във високо конкурентна среда при търсене на работа, сравнително непретенциозно и склонно към компромиси в ущърб на семейството.
Поколение Х 1965 — 1980
Родените в средата на 60-те до началото на 80-те обикновено са известни като децата "сам вкъщи" (latchkey kids), защото родителите им често отсъстват. Те са израстнали „на двора”, вследствие, на което са с висока степен на самостоятелност и желание за себеизява. До голяма степен са приели корпоративната култура на предишните поколения. Поколението заема около 60% от работната среда в момента.
Поколение Y 1980 — 2000
Първото поколение отгледано като център на семейството, свикнали на похвали и да получават всичко веднага. Израснали в дигитална среда, поради което са на „ти” с технологиите от ранна възраст.Те са деца на високотехнологична среда, в която комуникацията лице в лице е все по-малко. Поколението Y предпочита да пише, вместо да се обади по телефона. Не може да си представи живота без интернет и социалните медии и така променя вече начина на живот и правенето на бизнес.
Поколението Z
Тези младежи застъпват началото на новото хилядолетие. Въпреки скептиката, че са изгубени, от най-новото поколение се очаква да изгрее" на професионалната сцена. Интересен е фактът, че Z са предприемачески настроени и стават все по-дейни. Изследванията показват, че 17% хората от това поколение предпочитат собствен бизнес.