От тази есен BMW ще е първият производител, който ще предлага напълно новите лазерни фарове в сериен автомобил, които бяха показани още на изложението през 2011 в BMW i8. Новата лазерна технология позволява енергийната ефективност за де увеличи с допълнителни 30 % спрямо много икономичните LED светлини.
Лазерните диоди са десет пъти по-малки от конвенционалните светодиоди. Това позволява да се намалят както размерите на фаровете, така и тяхното тегло. Площта на рефлектора може да бъде намалена 10 пъти спрямо LED светлините. Височината на рефлектора е намалена от 9 до по-малко от 3 см.
Светлината на лазерните фарове е много ярка, подобна на дневната, и се възприема като приятна от човешкото око. Чрез специални оптични системи множество мощни лазерни диоди осветяват фосфорен луминофор във вътрешността на фара. С дигиталния, работещ с камера асистент за дългите светлини заслепяването на движещите се в същата или насрещната посока автомобили се предотвратява напълно.
BMW i8 е първият сериен автомобил в света с тази иновативна светлинна технология. През следващите години и други модели на BMW ще бъдат оборудвани с насочените към бъдещето лазерни светлини.