fbpx Туризмът на Централна Гърция с мащабно представяне в България | твоят Бизнес - списание за предприемчивите българи
Водеща снимка
Да

Туризмът на Централна Гърция с мащабно представяне в България

Мащабно събитие "Дни на гръцкия туризъм" събра в Интер Експо Център представители на общини от Централна Гърция, гръцки и български туроператори, за да дискутират възможности за съвместен туристически бизнес. Събитието се организира от Борда по туризъм на Гърция, Българската асоциация на туристическите агенции (БАТА) и в партньорство с Интер Експо Център. 

Специално за събитието пристигна и кмета на Александруполис Йоанис Замбукис, който представи града и неговите възможности да посреща гости в летния сезон. След направено проучване се оказва, че 90% от хората биха се върнали отново в региона за своята лятна ваканция, летището на града е с една от най-ниските такси, което го прави предпочитано и от частни самолети. (повече за Александруполис чети ТУК)

В сърцето на Гърция, където спиращи дъха планини се срещат с прекрасни плажове и диви реки се вливат в спокойното море, където природата среща цивилизацията и древната история открива съвременния свят, се намира регионът на Централна Гърция. Тук се намира вторият по големина остров Евия (прочети ТУК), а успоредно на него, в центъра на южната ни съседка е курорта Арахова - Зимният Миконос (чети ТУК)

Все повече българи вече избират и региона на Волос и Пелион (чети ТУК)  съчетава цялото очарование на морето с мистичната красота на планината на Кентаврите. Градът е свързан с прочутата експедиция на аргонавтите, един от най-важните епоси на гръцката митология, планината Пелион се издига на север и изток от Волос, зелена планина от легенди и кентаври и една от най-красивите и очарователни дестинации в Гърция.